483523. COUNTRY, folklore, 1800-tallet.
Korn malet rød/brun. To døre, åben kummekant.
Længde 138,5, bredde 51,5, højde 128,5.
Brugs- og aldersrelateret slitage, den ene side af truget i stykker, stykker mangler, en beslag mangler, hylder indvendigt malet.