Mahogni, rundt bord, skåret kanelstænger og fleuroner, to skiver. Længde 110 + 48 + 48, højde 74 cm.
Seks stole, gennembrudt rygplade, fire forbundne ben, betrukket med grøn/hvid polstring.
Brugsslitage, solbleget, enkelte stole med gnavemærker, polstring med pletter.