483203. Spisestuemøbler, 5 stk., teaktræ, anden halvdel af det 20. århundrede.
Spisebord med forsænket indsats, bredde 60 cm Bord, længde 150, bredde 111, højde 74 cm 4 stole med aftagelige sæder, ryghøjde 81, sædehøjde 45 cm.
Stolenes polstring med pletter, toppen af bordet med ridser, mærker og ujævn solfadning.