BOGHYLDE, med glasparti og skab, teaktræ, 1960'erne.
483199. BOGHYLDE, med glasparti og skab, teaktræ, 1960'erne.
Reol med vitrineskab og to undersektioner med hylder Reol med vitrine, længde 90, bredde 42, højde 155,5 cm Fritstående skabsdel, længde 90, bredde 42, højde 66 cm.
Der mangler en hylde i et af skabene, ellers enkelte ridser Tilføjelse til beskrivelse 160906, finerskade på to cm og tab af træ på ca to centimeter på det ene ben.