FOTOGENLAMPE, gulvmodel, New Renaissance, omkring århundredeskiftet 1900.

482592. FOTOGENLAMPE, gulvmodel, New Renaissance, omkring århundredeskiftet 1900.

Hvid uigennemsigtig glaskop med dekoration af tulipaner. Justerbar højde.
Fod af træ og stenplade. Støbt metal stel.
Højde på billede 167 cm.

Der mangler et stykke dekoration ved foden. Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde på billede 167 cm.

Antal besøg: 1.265