SERVICEDELE, 18 dele, flinttøj, flydende blå, modeller inklusive Japan/Krasse, Shanghai og Pagod, inklusive Gustavsberg og Rörstrand, anden del af det 19. århundrede.
482586. SERVICEDELE, 18 dele, flinttøj, flydende blå, modeller inklusive Japan/Krasse, Shanghai og Pagod, inklusive Gustavsberg og Rörstrand, anden del af det 19. århundrede.
Partiet består af 2 stegefade (længde 49 og 36 cm), 9 middagstallerkener, 5 middagstallerkener (Japan/Krasse), 1 grydeske og 1 terrine.
Brugsslitage. Der opstår knitren. Enkelte Kantstødt og ridser og ældre reparationer.