BOGRUND, valnød, anden halvdel af 1800-tallet.

481606. BOGRUND, valnød, anden halvdel af 1800-tallet.

Lige form. Over- og underdel med døre, hvoraf de øverste er glaserede. Skær dekoration med søjler og kapitæler.
Længde ca 94, dybde ca 37 cm, højde ca 213 cm.

Brugsslitage og mindre ridser. Pletter.
Nøgler er der, men det kan ikke låses.

Nøgle/nøgler findes

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgle/nøgler findes

Antal besøg: 1.093