481583. TRÅSKAB, sengustaviansk, omkring 1800.
Malet i engelsk rød og marmorering. Underdel med 4 skuffer, skrivebord, interiør med skuffer. Overdel med skehylde og hylder.
Højde 209 cm, længde 108 cm, dybde 50 cm.
Delvis senere maling, lås, en støbning og 4 malerkasser mangler.
Slitage og mærker.
Slitage og mærker.