480650. SPEJL MED KONSOL BORD. Sen Empire, første halvdel af det 19. århundrede.
Spejl 197 x 87 cm.
Konsolbord Højde ca 80 cm, 38 x 88 cm.
Forgyldt og bronzeret spejl, konsolbord med hvid marmorplade, svungne ben.
Brugsslitage, mindre skader, revner.