KRYDDERYKKER "Reda", omkring midten af det 20. århundrede.

480629. KRYDDERYKKER "Reda", omkring midten af det 20. århundrede.

Hylde i malet træ. 16 kar og 4 flasker med rødt låg i presset glas. Længde 79, bredde 19, højde 29 cm.

Brugsslitage. Pletter og snavs. Kantstødt på tre af de større skibe.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.052