479279. Kommode, sengustaviansk, Stockholms værk, 1700-tallet.
Mahogni finer.
Lister og beslag i forgyldt messing.
Marmorplade.
Længde 98 cm.
Bredde 50.
Højde 79.
Alder og Brugsslitage. Mindre finerskader.
senere skive, dog antik. Skive med reparation på bagkant.
Et bagben limet.