HERMANN MATTSSON. Samisk kniv, horn, Bjurträsk, 18/1900 tallet.

478705. HERMANN MATTSSON. Samisk kniv, horn, Bjurträsk, 18/1900 tallet.

Skede i horn og læder, skåret dekoration, gennembrudt dekoration af sværd. Knivblad, længde 9,5 cm. Totallængde 24,5 cm.

Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage.

Antal besøg: 921