STOP, kande og flaske, tin, 4 dele, Tyskland, 1800-tallet.
478686. STOP, kande og flaske, tin, 4 dele, Tyskland, 1800-tallet.
STOP, Den ældre signeret 18 WN 33 Den yngre med stempler på indersiden bund.
Højde henholdsvis 20 og 24 cm FLASKE med skruelåg, tin, Johann Reiners Müller, Tyskland, 19./20. årh., højde med låg 32 cm.
KANDE, Tyskland, 1800-tallet, højde 27 cm.
Der medfølger 3 infokort fra tidligere auktion.
Brugsslitage, mærker og buler, en kande med revnet fastgørelse til håndtaget.