JUDITH UND HOLOFERNES. MALERI. Frankrig 19 århundrede.

478507. JUDITH UND HOLOFERNES. MALERI. Frankrig 19 århundrede.

Olie på lærred, 83x65 empire stil pomp ramme, judith slår fjenden. General Holofernes hoved i hendes sengekammer. uden genkendelig Underskrift.

min chipping, min retouchering.

Få foretaget en gratis vurdering!

Daniel Meyer Antiquitäten und Auktionen
Adresse

Hörsterstraße 20
48143 Kreuzviertel
Tyskland

Placering
Hörsterstrasse 20
Antal besøg: 1.107