BORDLYGTER, 1 par, gustaviansk stil, 20. århundrede.

478316. BORDLYGTER, 1 par, gustaviansk stil, 20. århundrede.

Stel af messing. Hængende med prismer. Blå stilk glas. Obelisk i klart glas. To lysestager hver. Kronet med måneskår. Marmor base. Højde ca 51 cm.

Have på. Der mangler et dekorativt element.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 416