EGBERT VAN HEEMSKERK DER JÜNGER ( NACHFOLGE ). 3 fester ved krovinduet.
477802. EGBERT VAN HEEMSKERK DER JÜNGER ( NACHFOLGE ). 3 fester ved krovinduet.
3 ulige fester med lerfløjter og drikkekar ved krovinduet, olie på lærred, øverste område delvis retoucheret, min. Afhugget, 50 x 34 cm, senere ramme, Holland 18 århundrede.