ALFRED SCHWARZ 1867 BERLIN - 1951 IN SAULGAU. Portræt af en berlinsk skuespillerinde som Pierot omkring 1930.

477801. ALFRED SCHWARZ 1867 BERLIN - 1951 IN SAULGAU. Portræt af en berlinsk skuespillerinde som Pierot omkring 1930.

Olie på lærred, forestillende en skuespillerinde som Pierot dansende med en guitar, berømt berlinerportrætmaler fra 1920'erne, signeret nederst til højre, 70 x 84 cm, indrammet.

Rammen er beskadiget.

Få foretaget en gratis vurdering!

Rammen er beskadiget.

Daniel Meyer Antiquitäten und Auktionen
Adresse

Hörsterstraße 20
48143 Kreuzviertel
Tyskland

Placering
Hörsterstrasse 20
Antal besøg: 1.379