BORD, Nordiska Kompaniet, engelsk stil, 20. århundrede.

477763. BORD, Nordiska Kompaniet, engelsk stil, 20. århundrede.

Mahogni. Trækhåndtag og fodfatninger af messing. 4 skuffer i ramme. Plade mærket NK-Nordiska Kompaniet.
Diameter ca 90 cm, højde 59 cm.

Brugsslitage, mindre mærker og pletter på skiven.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.750