ERICH DEMMIN. Solrig, efterårsrig Amsterdam-kanal med udsigt over Westerkerk.

477294. ERICH DEMMIN. Solrig, efterårsrig Amsterdam-kanal med udsigt over Westerkerk.

Erich Demmin, medlem af kunstnerkolonien Havelland (01.10.1911 Ivenack - 09.07.1997 Berlin); Olie på hardboard, dateret omkring 1970, signeret nederst til venstre, gylden ramme. mål ca. 44 x 38 cm, maleri 30 x 24 cm.

God stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

God stand.

HannoVerum
Antal besøg: 1.486