Kommode, rokokostil, AB Rokokomøbler, Fredriksdal med marmorplade, 20. århundrede.

477063. Kommode, rokokostil, AB Rokokomøbler, Fredriksdal med marmorplade, 20. århundrede.

Rød marmorplade, intarsia værk, tre skuffer og messingbeslag. Tag mærket på bagsiden.
Længde 75 cm.
Bredde 43,5 cm.
Højde 76 cm.

Brugsslitage, finerskader, reparation på skrift.

Få foretaget en gratis vurdering!

Længde 75 cm.
Bredde 43,5 cm.
Højde 76 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 1.698