SOFAGRUPPE, 6 dele, Nyrenæssance, anden halvdel af 1800-tallet.
476864. SOFAGRUPPE, 6 dele, Nyrenæssance, anden halvdel af 1800-tallet.
Sofa på hjul og stolene med hjul på forbenene Sofa længde 172, bredde 86, ryg højde 92, sæde højde 47, sæde dybde 55 cm 5 stole ryg højde 82, sæde højde 44, sæde dybde 37 cm.
Brugsslitage, mindre revner, ridser og mærker. Sofaen med skade på højre armlæn. Sofaen med lidt hårdere slid på stoffet. 2 af stolene beklædt med forskelligt stof.