KATHARINA CLEMENTE, På kanalen i Amsterdam.

476642. KATHARINA CLEMENTE, På kanalen i Amsterdam.

(Budapest 1952 født.) Unikt maleri over digital grafik. 2007 Signeret og dateret nederst til højre. arkstørrelse 29,7 x 21 cm; indrammet under glas. - Tændt. Se Maecenas Cycle 2008, s. 8-9. 12 værker fra denne serie er ejet af museet. Illustrationen viser et af de typiske unikke overmalerier. Alle værker blev individuelt malet over af kunstneren for at bevare det unikke ved kunstværket. Kun maleriets baggrund (digital grafik) er ensartet. - Fra privat samling.

Ingen anmærkninger.

Få foretaget en gratis vurdering!

Ingen anmærkninger.

Kunstauktionshaus Schlosser Forum
Antal besøg: 962