Spisestuegruppe, 7 dele, nyrenæssance, omkring 1900.

476420. Spisestuegruppe, 7 dele, nyrenæssance, omkring 1900.

Egetræ. Bord, længde ca. 150,-, bredde 118, højde 74 cm. Stole, 4+2 stk, brædder, 2 stk hver 63 cm.

Brugsslitage, ridser, et stoleben med reparationer, en revne i stol, noget brækket bræt, et bord med en revne i benet, 2 stole med slebet ryg, en stol med en revne i ryggen og sæde.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 3.392