475779. MARCO MARAN. Barstole, 2 stk, krom og polycarbonat, "X3", Knoll Studio, 2005.
Sæder i formstøbt, transparent grønfarvet polycarbonat med inkluderet gittermønster. Benstøtte i forkromet stål. Ryghøjde 106 cm, benvidde 52 cm.
Brugsslitage, ridser, små dele med revner indesluttet i støbemassen.