VASKESKAB, England, midten af 1800-tallet.

475766. VASKESKAB, England, midten af 1800-tallet.

Højde 87, længde 86, bredde 45 cm.

Brugsslitage, en chip fra bidet og et ben mangler på det, revner på undersiden af håndvasken (nederst).

Få foretaget en gratis vurdering!

Herrljunga Auktionsverk
Antal besøg: 563