KANDER, 2 stk og STOP 4 stk, Keramik med bliklåg. Tyskland 20. århundrede.

475748. KANDER, 2 stk og STOP 4 stk, Keramik med bliklåg. Tyskland 20. århundrede.

1 kande med 4 stop, højde henholdsvis 40 og 17,5 cm.
1 ulige kande, højde 41 cm.
Indretning med blandt andet kroscener.

Brugsslitage. Større kande med gravering på låg samt skader og buler.

Få foretaget en gratis vurdering!

1 ulige kande, højde 41 cm.

Antal besøg: 654