475024. CHIFFONJÈ, den nye renæssance, slutningen af det 19. århundrede.
Valnød og valnødderod. Dekoration med forgyldte beslag, kanelstænger og knopper.
Længde 97 cm, bredde 55 cm, højde 144 cm.
Slitage, mærker, en knop på lille æske mangler.
Nøgler mangler.