DESK, Åtvidaberg, første halvdel af det 20. århundrede.
475004. DESK, Åtvidaberg, første halvdel af det 20. århundrede.
Egetræ. Overdel med persienner, rum bagved.
Æsker med hver 4 æsker. En kasse i midten. To udtrækbare aflastningsskiver.
Længde 131 cm, bredde 77 cm, højde 112 cm.
Mærker og slid. Skive mellem skader mangler. Lås blæk løst inkluderet.