SPISESTUESBORD, træ, Karl Andersson & Söner, Huskvarna, anden halvdel af det 20. århundrede.
472906. SPISESTUESBORD, træ, Karl Andersson & Söner, Huskvarna, anden halvdel af det 20. århundrede.
Oval formet bordplade. På fire lige ben. Et udfoldelig støtteben under bordpladen. Der medfølger en indsatsplade, 130 x 60 cm.
Længde 170 cm.
Bredde 130 cm.
Højde 73 cm.
Brugsslitage, senere ommaling, mangler to indstiksplader.
Længde 170 cm.
Bredde 130 cm.
Højde 73 cm.