472710. KANDER, (3), og LYSSTAKER, keramik, "Mangania", Lillemor Mannerheim, Gefle, og 2 dele, Uppsala Ekeby.
Kander, (3) lignende, højde 22, 16 og 14 cm.
Lysestage, højde 7, diameter 14 cm.
Sukkerskål og mælkekande, "Peru", Arthur Percy, højde 6,5 og 9,5 cm.
Brugsslitage, ridser, revner på låg af mellemkanden.