LÆNESTOL, teakfiner og galon, evt. Lennart Bender, ÅRY Stålmøbler. Anden halvdel af det 20. århundrede.

472681. LÆNESTOL, teakfiner og galon, evt. Lennart Bender, ÅRY Stålmøbler. Anden halvdel af det 20. århundrede.

Stel af formspændt krydsfiner, udvendig fineret med teaktræ. Polstret sæde og ryg, betræk af rød blonde. Løs pude. Forkromet fod mærket Åry Stålmöbler. Længde 85, bredde 75, ryghøjde 86 cm.

Brugs- og aldersrelateret slid. Mindre finerskader efter øverste del af ryggen. Mærker. Rapport.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 2.689