GOJEN. GAMMEL MALERIEMESTER, FISKER FORAN.

472615. GOJEN. GAMMEL MALERIEMESTER, FISKER FORAN.

Gammelt Mestermaleri, fisker foran en gård, i baggrunden en mølle og køer med en bondekone. Olie/panel, imponerende indrammet. Venstre nedenunder utydelig. signeret Gojen (?). Formentlig tysk, 18 århundrede H x B ca. 50x74 cm.

Ingen anmærkninger.

Få foretaget en gratis vurdering!

Ingen anmærkninger.

Kunst & Auktionshaus Walter Ginhart
Adresse

Steinmetzpl. 2-3
83684 Tegernsee
Tyskland

Placering
Ginhart
Antal besøg: 819