Gammelt Mestermaleri, fisker foran en gård, i baggrunden en mølle og køer med en bondekone. Olie/panel, imponerende indrammet. Venstre nedenunder utydelig. signeret Gojen (?). Formentlig tysk, 18 århundrede H x B ca. 50x74 cm.