KAGLEBORD, sengustaviansk, Stockholmsværk, 1700-tallet.

472090. KAGLEBORD, sengustaviansk, Stockholmsværk, 1700-tallet.

Mahogni finer.
Malet blikbakke.
Lister og beslag i forgyldt messing.
Højde 73,5 cm Diameter 47 cm Herkomst: Kulebo herregård, Kalmar amt.

Alder og Brugsslitage. Et ben limet Lås mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Mahogni finer.
Malet blikbakke.

Antal besøg: 4.154