472089. SPISESTÆT, art deco, porcelæn, 55 stk. Hackefors, første halvdel af det 20. århundrede.
Sort dekoration og guldkant.
11 flade plader.
12 dybe tallerkener.
11 hovedtallerkener.
11 plader.
6 serveringsfade/skåle.
1 sauceskål.
2 skåle.
1 terrin.
Brugsslitage, nogle med Kantstødt.