SPEJL, imperium, Gøteborg, 1800-tallet.

472064. SPEJL, imperium, Gøteborg, 1800-tallet.

Højde 165 cm Bredde 78 cm Herkomst: Kulebo herregård, Kalmar amt.

Alder og Brugsslitage. Senere glas.
Dekorationsudgivelse. Pastellag mangler.
Bagside med tørre revner.

Få foretaget en gratis vurdering!

Bagside med tørre revner.

Antal besøg: 1.096