BORDLYGTER, 1 par, gustaviansk stil, 18/1900-tallet.

472022. BORDLYGTER, 1 par, gustaviansk stil, 18/1900-tallet.

Marmor, forgyldt messing og skåret glas.
Højde 50 cm, bredde 29 cm.

Herkomst: Kulebo herregård, Kalmar amt.

Brugs- og aldersslid.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde 50 cm, bredde 29 cm.

Brugs- og aldersslid.

Antal besøg: 815