LOFTSLANTERNE, gustaviansk stil, 18/1900-tallet.

471974. LOFTSLANTERNE, gustaviansk stil, 18/1900-tallet.

Forgyldt messing og skåret glas Stel med dekoration af knopper, flammer og akantusblade.
Højde 100 cm, diameter 45 cm.

Herkomst: Kulebo herregård, Kalmar amt.

Mindre aldersslitage. Brugsslitage.
Ikke funktionstestet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde 100 cm, diameter 45 cm.

Ikke funktionstestet.

Antal besøg: 1.980