471791. KUNSTGLAS, skål med underkop, Edward Hald, Orrefors, signeret, 1920'erne.
Signeret og dateret 1925, Tønden med inskription "18/5 1926" Højde inkl. tønde, 10 cm Diameter på tønde 23,5 cm.
Herkomst: Kulebo herregård, Kalmar amt.
Mindre slitage.