BØGER, 3 bind, "Svenska Fåglar", MW & F. von Wright, underskrevet af Verner von Heidenstam, 1927 og 1929.

471701. BØGER, 3 bind, "Svenska Fåglar", MW & F. von Wright, underskrevet af Verner von Heidenstam, 1927 og 1929.

Tekst af Prof. Einar Lönnberg.
Del 1-3 trykt af A.Börtzells tryckeri AB, papir fra Finpappersbrukens Försäljnings AB, Stockholm, 1927 og 1929.
Første del med tekst: Nummereret udgave af "Svenska Fåglar" fordelt inden for Sverige til fordel for Verner von Heidenstams fond til beskyttelse af Sveriges dyreverden. Nummereret 610 og signeret af Verner von Heidenstam.

Brugsslitage, del 3 med en ridse foran.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 5.756