SALONGRUPPE, 8 dele, gustaviansk stil, slutningen af 1800-tallet.

471413. SALONGRUPPE, 8 dele, gustaviansk stil, slutningen af 1800-tallet.

Loungegruppe i skåret, malet og bronzeret træ inklusiv sofa, 4 lænestole, 2 taburetter og loungebord.
Sofa: højde 97 cm og bredde 160 cm.
Stelstole: højde 97 cm og bredde 63 cm.
Sofabord: højde 73 cm og diameter 87 cm.

Herkomst: Kulebo herregård, Kalmar amt.

Brugs- og aldersslitage Underliggende grå farve.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 994