VALGHUNCHER.

VALGHUNCHER.
471260. VALGHUNCHER.

Valgmand Hirschfanger. Fartøj Horn og Messing. Overdådigt graveret klinge med våbenskjold, grotesker og løv. Læderskede med messing, messing stemplet i spidsen med en kronet S. Sachsen, 18. århundrede klinge L ca. 49 cm, samlet ca. 62 cm.

Ingen anmærkninger.

Få foretaget en gratis vurdering!
471260. VALGHUNCHER.

Ingen anmærkninger.

Kunst & Auktionshaus Walter Ginhart
Adresse

Steinmetzpl. 2-3
83684 Tegernsee
Tyskland

Placering
Ginhart
Antal besøg: 1.244