471038. PLATE, 2 stk, keramik, Anna-Lisa Thomson, Upsala-Ekeby, første halvdel af det 20. århundrede.
Indretning af farverige fisk i et undervandsmiljø. Signeret/mærket 1065 ALT UE.
Diameter ca 37 cm.
Brugsslitage, en med revne, sandsynligvis anden sortering, krakelering, fastgjorte metalstænger til vægophæng.