ALBERT ENGSTRÖM. EFTER. Plakat, "Nej! Krebs kræver disse drinks!", 20. århundrede.

471011. ALBERT ENGSTRÖM. EFTER. Plakat, "Nej! Krebs kræver disse drinks!", 20. århundrede.

Senere trykning efter originalen fra 1922 før folkeafstemningen om forbud mod berusende drikke.
56,5 x 45 cm.

Mindre slitage og huller efter montering i hvert hjørne, ikke undersøgt uden for rammen.

Kunstner/designer

Albert Engström (1869–1940)

Få foretaget en gratis vurdering!

56,5 x 45 cm.

Kunstner/designer

Albert Engström (1869–1940)

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 15.497