SOFA, "Tornado", Eric Merthen, Industri Ire AB, Skillingaryd, 1960'erne.

470914. SOFA, "Tornado", Eric Merthen, Industri Ire AB, Skillingaryd, 1960'erne.

Egetræ. Læderrem bagpå. Længde 194 cm.

Brugsslitage, afmonterede armlæn, omarbejdet med hængsler, mangler tekstil på faner og armlæn. Senere suppleret sadelgjord forneden. To indskruede løkker bag på ryglænet, ikke originale.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 2.572