470876. LEGETØJSBILER, 10 stk., Dinky Toys og Budgie Toy.
Dinky Toys, ambulance "Superior Criterion" med patient, Alfa Romeo, Ford Zephyr, Mercedes 190 SL, fly Gloster Javelin, lastbil Dodge, Field Artillery Tractor med trailer 25 pr. pistol. Budgie Toy - Mobil trafikkontrolenhed "Jumbo". Reklamebrochure medfølger.
Brugsslitage og ælde. Rapport. Mærker. Dodge truck mangler hjul.