SERVIS, 32 stykker kunstglas, "Mine", Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda, anden halvdel af det 20. århundrede.
470753. SERVIS, 32 stykker kunstglas, "Mine", Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda, anden halvdel af det 20. århundrede.
Indretning i varierende farver i røgmønster. Stemplet UHV i slange.
5 glas med nitter.
5 dessertskåle.
6 flade plader.
6 st plader.
2 serveringsskåle.
8 drikkeglas.
5 glas med nitter.
5 dessertskåle.
6 flade plader.
6 st plader.
2 serveringsskåle.
8 drikkeglas.