VINKØLER, 830 sølv, Jugend, formentlig Tyskland. 1396 gram.

470750. VINKØLER, 830 sølv, Jugend, formentlig Tyskland. 1396 gram.

Mejslet indretning i form af blomsterklokker og blade. Henklar i form af løvemakroner. Stemplet import. Diameter 23, højde 20,5 cm.

Brugsslitage. Indvendigt sortfarvet sølv. Pant, sandsynligvis fra urtepotte.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.135