470558. SPICY RACK, træ og keramik, "VEB Haldensleben keramik", midten af det 20. århundrede.
Krydderihylde med 8 større og 6 mindre udtræksskuffer til krydderier og krydderier.
Højde 29 cm, bredde 46 cm, dybde 15 cm.
Mindre aldersslitage.
En knop limet.