LEGETØJSBILER, 6 stk. plade/plast bl.a. ambulance- og politibiler, Japan, midten af det 20. århundrede.
470478. LEGETØJSBILER, 6 stk. plade/plast bl.a. ambulance- og politibiler, Japan, midten af det 20. århundrede.
Biler med malet og litografisk metalplade, en bil lavet af plast.
Ambulance, hvid, Ford, Bandai, Japan, længde 30 cm.
Politibil, grøn, KS, Japan, med håndbetjening, længde 18 cm.
Politibil, sort, fremstillet i Japan, med håndbetjening, længde 22 cm.
Bus, blå, "Tourist bus" SSS International, Japan, længde 20 cm.
Lastbil, rød/blå, fremstillet i Japan, længde 16 cm.
Bådvogn, rød plast, fremstillet i Hong Kong, længde 26 cm.
Brugsslitage/slid. Politibil, grøn, usikker håndkontrolfunktion. Politibil, svar, mangler rødt låg på ovenlys. Lastbil med usikker tipfunktion. Ikke funktionstestet.