MARIAN MOKWA. Klipper nær Sopot, Gdansk-bugten.

470060. MARIAN MOKWA. Klipper nær Sopot, Gdansk-bugten.

Marian Mokwa (04/09/1889 Malary i dag Borsk - 15/06/1987 Sopot); olie på lærred, 2. Halvdelen af det 20. århundrede, signeret nederst til venstre, galleriramme, bagside polsk gallerilabel. mål ca. Ramme 69 x 59 cm, maleri 60 x 50 cm.

God stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

God stand.

HannoVerum
Antal besøg: 2.865